Nie wolno zapominać o wizytach kontrolnych

Dostaliśmy od natury instrument unikania przejść dotkliwych, co miało niebywale wyjątkowe przesłanie dla każdego człowieka przez millenia. Także teraz, mimo tego że do tego stopnia pokaźnie poszliśmy do przodu w rozwoju, jest to bardzo znaczący bodziec. Choć nie w dowolnym przypadku on musi się sprawdzać. Jeżdżenie do dentysty chyba dla nikogo z nas nie jest wyjątkowo przyjemnym zdarzeniem. Usiłujemy poniekąd oddalić ten moment jak najdalej się uda w czasie. Choćby myśl o zwyczajnej wizycie kontrolnej rozpętać może wybuch paniki albowiem może to się wiązać z niezbędnością zastosowania zabiegu stomatologicznego. Rutyna dowodzi tymczasem, że im później udamy się do dentysty, tym gorzej dla nas.

usmiechnieta-dziewczyna

Formalnie cokolwiek podlega od dentysty, ale który z dentystów preferowałby żeby rozciągała się za nim reputacja człowieka, u którego pacjenci umierają ze stresu? Przeto większość stomatologów stara się o to, żeby pacjent na wizycie kontrolnej w ich gabinetach stomatologicznych czuł się odprężony, oraz nie cierpiał ze strachu. Wizyta kontrolna, jak samo określenie podkreśla, polega przede wszystkim na zbadaniu kondycji uzębienia pacjenta. Dentysta patrzy do zębów aby obejrzeć czy nie kształtuje się na nich próchnica, czy nałożone plomby odpowiednio się trzymają, czy nie ma odmiennych przypadłości w obszarze jamy ustnej (np. dotykających dziąseł). Czasami na takiej wizycie wykazuje się iż zaczynają się kłopoty z zębem, zatem stomatolog oferuje zaczęcie leczenia od razu (zobacz także tutaj).

Jeśli dolegliwość w zębie nie jest spora, uszczerbek jest powierzchowny i nie potrzeba wykorzystywać znieczulenia, to niewykluczone jest przystąpienie do bezzwłocznego leczenia. Przeciwnie rzecz się ma jeżeli pacjent przybył na kontrolę zbyt późno. Wówczas jednorazowa wizyta może nie być wystarczająca. Na pewno nie starczy do przeprowadzenia leczenia kanałowego, czy do założenia implantu, ponieważ to stosunkowo pogmatwane zabiegi i cały cykl kurowania musi się dokonywać w interwałach czasowych.

Potrzebujemy wiedzieć iż nawet jeśli szczotkujemy uzębienie w zgodzie z poleceniami, oraz używamy wysokogatunkowych szczoteczek i past do zębów, to jest to ciągle za mało by zrezygnować z wizyt kontrolnych u dentysty. Poprawnym działaniem jest skierowanie się do gabinetu stomatologicznego choć raz na pół roku. Jest to zachowanie słuszne i z kolosalną dozą prawdopodobieństwa oszczędzi nam kosztów na bardziej drogie kurowanie niezadbanych zębów, ale także dopuści nam przez dłuższy okres czasu radować się z wrodzonych zębów.

Previous Entries Uroda to nie wszystko... Next Entries Ukryte koszty kredytów