Ukryte koszty kredytów

200euro

Rezolucja o wzięciu jakiegokolwiek kredytu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, jaka niesie za sobą konsekwencje w formie długookresowego obciążenia ekonomicznego względem banku. Jednakże często to właśnie uzyskanie kredytu daje alternatywę realizacji własnych życiowych planów. Dlatego właśnie wybór ten musi być właściwie rozważony, tym bardziej iż często bywa tak, że kredyt równa się niemało skrytych kosztów. Przeoczenie może spowodować nieprzewidziane opłaty w formie drakońskich marż albo nadprogramowych produktów, czyli polis, ubezpieczeń oraz kart kredytowych. Wówczas można całkiem niezamierzenie przepłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zwłaszcza gdy chodzi o kredyt hipoteczny, który nie jest wolny od jakichkolwiek dodatkowych stawek.

Dla wielu ludzi wzięcie kredytu hipotecznego to jedyna alternatywa żeby w końcu cieszyć się wymarzonym domem albo mieszkaniem. Należałoby mimo wszystko odpowiednio się do tego przyszykować, albowiem taki kredyt łączy się nierzadko z niepotrzebnymi usługami i produktami oferowanymi w pakiecie. Wówczas koszta kredytu hipotecznego wzrastają, ponieważ produkty te są także płatne. Zawsze można jednakże sprawdzić jakie warunki powinno się wypełnić aby kosztowały mniej lub były darmowe. Tym bardziej, że produkty takie mogą być intratne oraz praktyczne, jeżeli dostosujemy je do indywidualnych oczekiwań.

W skład oferowanych przez bank produktów i usług mogą wchodzić karty kredytowe, debetowe, mnóstwo ubezpieczeń lub nadprogramowe konta w banku. Poza tym należałoby mieć świadomość, że na łączny koszt kredytu hipotecznego składa się jego oprocentowanie, czas kredytowania, koszt wyceny, prowizja, schemat spłaty pojedynczych rat oraz nadprogramowe produkty finansowe. Należy także uiścić opłaty związane z wszelakimi czynnościami notarialnymi czy wpisem do księgi wieczystej. Bank może również zaproponować pakiet ubezpieczeń (więcej tutaj), np. ubezpieczenie nieruchomości będące zabezpieczeniem kredytu, a w przypadku pechowego przypadku umożliwi materialnie zlikwidowanie jego skutków. Można również zdeklarować się na ubezpieczenie ochronne, a więc na życie, od niezdolności lub utraty pracy. Wykupienie jakiegokolwiek typu ubezpieczeń jest nieprzymusowe i rekomenduje się wybieranie takich, jakie autentycznie mogą się przydać i mogą być dostosowane do własnych oczekiwań.

Przejście przez bankowe formalności w celu dostania kredytu hipotecznego jest żmudne oraz postuluje cierpliwości. Opłaca się przeanalizować ponadto spotkanie z konsultantem kredytowym, który poradzi i przeprowadzi wstępną kalkulację kredytu, zasugeruje najlepsze warunki oraz powie na co skupić uwagę podczas starania się o kredyt. Tym bardziej, iż kredyt hipoteczny to obciążenie majątkowe na wiele lat.

Previous Entries Nie wolno zapominać o wizytach kontrolnych Next Entries Praca w zawodzie architekta wnętrz